Sveika gyvensena daugeliui asocijuojasi tik su teisinga mityba, tačiau iš tiesų ši sąvoka apima kur kas daugiau sričių. Jei nusprendėte, kad atėjo metas pokyčiams ir norite pradėti gyventi sveikiau, visų pirma turėtumėte susipažinti su keliais esminiais patarimais ─ vadovaudamiesi jais, lengviau pradėsite eiti naujuoju keliu.
Mažiau druskos ir cukraus, daugiau vaisių ir daržovių ─ tai pagrindinė taisyklė, kuri bene geriausiai reprezentuoja sveiką mitybą. Venkite labai riebių (ypač greitojo maisto) patiekalų, bandelę pirmoje dienos pusėje iškeiskite į obuolį, o antrojoje vietoj saldėsių rinkitės mėgstamas daržoves. Tačiau nepamirškite, jog sveika mityba yra gerai subalansuota, todėl Jūsų meniu turėtų vyrauti maistinių medžiagų įvairovė.
Dažniau, bet po mažiau ─ labai paprastas, tačiau veiksmingas mitybos principas, kuris padės nepersivalgyti ir tuo pačiu nevers jaustis alkaniems. Stenkitės valgyti kas 3-4 valandas, tarp pagrindinių patiekalų įtraukdami lengvus užkandžius ir kontroliuokite porcijų dydį. Norėdami geriau perprasti šią sistemą, iš pradžių galite skaičiuoti patiekalų kalorijas, o jei porcija atrodo labai nedidelė, įdėkite ją į mažesnę lėkštę ─ taip vizualiai apgausite patys save!
Šį patarimą tikrai girdėjote ne vieną kartą, tačiau ar pritaikėte jį praktiškai? Jei iš tiesų norite gyventi sveikiau, teks tai padaryti ─ vanduo mūsų kūne atlieka daug svarbių funkcijų, todėl siekiant geresnės savijautos, privalu jį įtraukti į kasdienį savo racioną.
Dažnai diskutuojama, kiek tiksliai vandens reikėtų išgerti ─ šis niuansas priklauso nuo Jūsų kūno svorio: dažniausiai teigiama, jog 1kg reikia 30ml vandens, tačiau iš tiesų kiekviena situacija yra individuali. Geriausia atkreipti dėmesį į šlapimo spalvą: jei ji blanki, vandens Jums užtenka, o jei ryškiai geltona ─ turėtumėte gerokai padidinti išgeriamo vandens kiekį.
Fizinis aktyvumas nuo sveikos gyvensenos yra neatsiejamas ─ aktyviai judėdami galime ne tik išsaugoti mus tenkinantį kūno svorį, bet ir mėgautis ženkliai pagerėjusia bendra savijauta bei sveikata. Net ir tuomet, jei neturite tikslo sumažinti apimtis ar priaugti raumeninės masės, pravartu bent šiek tiek dažniau pajudėti. Tam nebūtina keliauti į sporto salę: liftą pakeiskite laiptais, dažniau keliaukite pėsčiomis, judriau leiskite savaitgalius ir net nepastebėsite, kaip aktyvumas taps nauju, sveiku Jūsų įpročiu!
Miego trūkumas gali sukelti daugybę sveikatos problemų, tokių kaip nutukimas, diabetas ar net širdies ligos, todėl jei tinkamai nepailsėsite, pastangos gyventi sveikiau praras bet kokią prasmę. Dieną planuokite taip, kad laiko užtektų ir kokybiškam poilsiui, o jei sunkiai sekasi užmigti, pasistenkite daugiau laiko praleisti gryname ore ir venkite stimuliatorių, tokių kaip kofeinas ar nikotinas.
Atminkite, jog sveika gyvensena apima visapusišką rūpinimąsi savimi, todėl nusprendę eiti šiuo keliu, turėtumėte pasirūpinti savo fizine, protine, emocine ir dvasine gerove. Labai svarbu suderinti tai, kas Jums teikia malonumą ir tai, kas visuomenėje laikoma „sveiku ir teisingu“ ─ tik atradę balansą, galėsite kokybiškai mėgautis gyvenimu!